Cierpliwości

Ta strona jest cały czas w przygotowaniu

 

Znajdą się tutaj dodatkowo teksty publikowane na http://www.hazardzisci.info/  między 1 maja 2006 roku a 10 marca 2008 roku. Jest ich bez mała 3 tysiące. Ponowne przejrzenie ich zajmuje mi sporo czasu i czasami bywa bardzo dla mnie stresujące – ale dam radę.

 

Instrukcja obsługi strony:

 

1. Poniżej zdjęcia łódki znajduje się w linii poziomej rząd napisów np. GŁÓWNA, 2007, 2008, MARILYN, LINKI ITD.

 

2. Należy najechać myszką na wybrany napis i kliknąć – otworzy Wam się strona. Po prawej jej stronie są tytuły kolejnych stron – trzeba naciskać i będą się otwierały kolejne strony.

 

3. można też naciskać na tytuły na stronie głównej – linia pionowa – ale tam jest niewiele.

 

4. Skoro ja, która niewiele znam się na Internecie, jestem w stanie tworzyć ten Portal od strony technicznej sama i od nowa, to Wam nie pozostaje nic innego, jak korzystać- proszę czytajcie, wiedza moze stać się punktem wyjścia do zdrowienia z kompulsywnego hazardu – żeby zdrowieć trzeba wiedzieć z czego zdrowieć.

 

Ja tak miałam…

 

Trzymam kciuki i pozdrawiam serdecznie

 

Niebawem zamieszczę tutaj mój nowy adres do korespondencji.

 

Dzień Za Jednym Razem

 

Iwona – Isia

 

Materiał chroniony prawem autorskim

ABSTINENCE vs. RECOVERY

Volume No. I, Issue No. 2  May 1999 www.femalegamblers.org

 

Abstynencja a zdrowienie

 

 Abstynencja to zaprzestanie uprawiania hazardu bez przyjemności ani nagród. Niektórzy członkowie nazywają to „zaciskaniem zębów”. Nie ma zmian osobowości. Jesteśmy nieszczęśliwie i nieszczęśliwe są także osoby z naszego otoczenia. Zanim będziemy mogły zacząć pracować nad zdroweiniem, musimy wytrzymać bez grania, ale gdy zdrowienie już się rozpocznie, poczujemy wdzięczność. Różnica między abstynencją a zdrowieniem jest tak znacząca jak między ego a pokorą, negatywnymi a pozytywnymi myślami, strachem a wiarą, rozpaczą a szczęściem. Żeby zacząć zdrowieć, musimy przejść do strony 17 w Combo Book i przerobić program. Musimy przepracować wszystkie Kroki i nauczyć się nimi żyć. Nie możemy tylko mówić, musimy przez to przejść. Zdrowienie z tej choroby wymaga przejścia pewnych etapów i każda z nas przeżywa to na swój sposób. Etapy, które możemy przechodzić to:

 

ZAPRZECZANIE – proces psychologiczny, który umożliwia pojawienie się choroby i narasta wraz z jej pogłębianiem, a zmniejsza się, gdy czynimy postępy w procesie leczenia.

 

PRZYZNANIE – przyznanie się, że problem istnieje, ale wciąż zaprzeczanie jest wciąż silne. Ponieważ bierzemy udział w programie, odkrywamy zdrowe przerwanie błędnego koła uzależnienia.

 

POGODZENIE – zmiana nastawienia. Już nie mamy wątpliwości, co do powagi naszego uzależnienia. Zdajemy sobie sprawę z choroby i akceptujemy uzależnienie intelektualnie, ale jeszcze nie emocjonalnie.

 

AKCEPTACJA – emocjonalna akceptacja i stałe zmniejszanie zaprzeczania. Znaczące, pozytywne zmiany nastawienia, takie jak większa spontaniczność, otwartość, a także zwiększona motywacja i odpowiedzialność.

 

PODDANIE – może zająć miesiące a nawet lata. Poddanie się jest wewnętrznym doświadczeniem, które trudno zrozumieć, zanim się zacznie. Pozytywne oznaki postępu Akceptacji są nadal obecne w Poddaniu. Intensywne emocje, które przychodzą wraz z Akceptacją, zostają zastąpione realistyczną świadomością czekających nas trudności, szczególnie tego, co trzeba zaplanować w życiu codziennym. Osoba zaczyna osiągać prawdziwą równowagę emocjonalną, fizyczną i duchową.

 

Marilyn Lancelot

 

Tłum: Iwona – Isia i Anna Radziwiłł