Zasady dla Agnostyków i Ateistów –Wspólnota OLGA/OLG – ANON

2008/10/21
Published

http://www.olganon.org/?q=12_principles_atheists

W tej Wspólnocie mowa jest o Grających

Gamer – gracz -grający

Gambler – hazardzista

Wspólnota OLGA / OLG-Anon (dla Rodzin) dla uzależnionych od gier komputerowych, internetowych, na konsolach i wideo – jest oparta na AA –http://www.olganon.org/

Założycielką organizacji OLG – Anon w Maju 2002, jest Elizabeth Woolley, której syn, popełnił samobójstwo, w bezpośrednim wyniku uzależnienia od jednej z gier internetowych.

-w kroku 2 mają wersję Kroku opartą na Krokach AA z 1957

AA:2. Uwierzyliśmy, że Siła Większa od nas samych może przywrócić nam ZDROWIE PSYCHICZNE (poczytalność)

(a to ciekawe- hm -zdrowie psychiczne wersja z 1957 –sanity!-przyp.Isia http://hazardzistki.org/?page_id=167

-w Kroku 12 mają przebudzenie duchowe i niosą posłanie TYLKO (uwaga – tylko!przyp.Isia) grającym nadmiernie („…we carried this message to others who game excessively…”).

Co ciekawe we Wspólnocie OLGA  mają dodatkowo Zasady dla Ateistów i Agnostyków

http://www.olganon.org/?q=12_principles_atheists

Zasady dla Agnostyków i Ateistów –Wspólnota OLGA/OLG – ANON

Przez praktykowanie tych zasad we Wszystkich naszych sprawach, będziemy mieli lepsze życie.

Zasady te zawierają odniesienia do Siły Wyższej.  Wielu, którzy przychodzą tutaj ma z tym problem. Tutaj w OLGA / OLG-Anon, koncepcja Siły Wyższej jest możliwością pójścia gdzieś, aby uzyskać więcej wsparcia do uwolnienia się z uzależnienia, ponieważ nie mogliśmy sami się z tego pozbierać (wylizać).

1. Uczciwość i akceptacja – Prawdziwie przyznałam, że jestem bezsilna wobec grania i moje życie stało się niemożliwe do kierowania. Akceptuję to. Ja już nie jestem graczem socjalnym.*(grającym od czasu do czasu, tylko dla rozrywki –przyp.tłumacza). To wpływa na moje “prawdziwe” życie i życie moich bliskich, w dużym stopniu.

2. Nadzieja – Wierzę, że mogę dostać moje “prawdziwe” życia z powrotem.

3. Wiara – zdecyduję się poprosić o pomoc

4. Działanie i odwaga – Naprawdę wnikliwie spojrzę na moje życie i dokonam dogłębnego i odważnego obrachunku. Mam odwagę bycia świadomym tego, jak naprawdę przeżywałem moje “prawdziwe” życie. Od czego próbowałem uciec? Z czym nie chcę się zmierzyć?

5. Integralność – Wyznałam Sile Wyższej, jakkolwiek ją pojmuję i drugiemu człowiekowi dokładny charakter (istotę) moich wad. Czego się dowiedziałam, kiedy podjęłam się badawczego i odważnego obrachunku w kroku 4?

6. Gotowość pozbycia się moich wad charakteru i zaczęcia od nowa.

7. Pokora – Właściwie prośba o pomoc Siły Wyższej, jakkolwiek ją pojmuję, by usunęła moje braki (Wady charakteru = negatywne cechy charakteru, rysy na charakterze –przyp.tłumacza)

8. Braterska miłość – Sporządzam listę osób, które skrzywdziłam , w trakcie moich szaleńczych gier i stałam się gotowa do zadośćuczynienia im (włączając mnie samą).

9. Sprawiedliwość– bezpośrednio zadośćuczyniłam tym ludziom tam, gdzie to było możliwe.

10. Wytrwałość – w dalszym ciągu kontynuowałam osobisty obrachunek, a kiedy byłam w błędzie, natychmiast przyznałam to. (Nie wystarczy powiedzieć, ja przepraszam – powiedz “Ja myliłam się” –byłam w błędzie), A także, uznaj, kiedy czynisz dobro.

11. Duchowość– Szukam poprawy mojego świadomego kontaktu z Siłą Wyższą, tak jak ją pojmuję. Codziennie, modlę się o poznanie woli mojej Siły Wyższej wobec mnie i siłę do jej spełnienia. Hej, spojrzę dokąd się doprowadziłam jako przywódca własnego spektaklu (show). Zaakceptuję siebie tam, gdzie jestem i jaką jestem. Co to za drzwi się otwierają dla mnie, aby uczynić moje życie lepszym? Naprawdę przyjrzę się sobie, by zobaczyć, co mogę zrobić, aby lepiej zadbać o siebie i o tych, których kocham. Być tutaj, w chwili obecnej. Rosnąć poza nasze lęki. Zmierzyć się z nimi. Doświadczać PRAWDZIWEGO życia – wszystkie wzloty i upadki. Każdy je ma. Nie uciekam.

12. Służba – Bycie świadomą tego, gdzie naprawdę skończyłam- jak daleko w dół spadłam i odnajdywanie, że istnieje nadzieja, JEŻELI jestem gotowa, przejść dowolny dystans, aby wrócić do mojego prawdziwego życia, niosąc tą wiadomość do innych. Podzielę się moją historią. I wreszcie, praktykuję te zasady we Wszystkich moich poczynaniach, w całym moim życiu.

Tłum: Iwona – Isia