FILM „HAZARDZISTKA”

Materiał chroniony prawem autorskim

FILM „HAZARDZISTKA”

„Going For Broke” was a 2003 television movie that was broadcast on the Lifetime Network on cable television.
Film „Droga do Plajty” polski tytuł „Hazardzistka” został wyemitowany w telewizji kablowej Lifetime w 2003 roku.

Występują:

Występują: Delta Burke jako Laura Bancroft, Gerald McRaney jako Jim Bancroft, Ellen Page jako Jennifer, Joyce Gordon jako Bella, Susan Almgren jako pani Meyers, Alan Fawcett jako Davenport, Francis X. McCarthy jako Bradford

Opis : Laura Bancroft jest szczęśliwą mężatką i matką dwójki dzieci, zrobiła karierę zawodową. Po przeprowadzce do Reno w Nevadzie kobieta podejmuje pracę na wysokim stanowisku w funduszu powierniczym. Podczas przypadkowej wizyty w kasynie Laura odkrywa, że pociąga ją hazard. Wkrótce uzależnia się od gry. Nałóg dramatycznie odbija się na jej życiu. Zniszczeniu ulegają relacje z mężem i dziećmi. Kobieta notorycznie okłamuje najbliższych. Opiekę nad synem sprawuje córka. Niebawem Laura zaczyna kraść w pracy, by zdobyć pieniądze na dalszą grę.

„GOING FOR BROKE” Volume No. V, Issue No. 7  July 2003

„GOING FOR BROKE” “W drodze do plajty”- polskie zasadne tłumaczenie tytułu filmu jako ”Hazardzistka” wyemitowanego w USA na antenie w lipcu 2003 roku

„NO MORE FUNDS” – „KONIEC KASY”

 Biuetyn “WHW” – “Kobiety Pomagają Kobietom” otrzymał wiele listów od naszych czytelniczek na temat filmu o kompulsywnej hazardzistce i jej rodzinie. Dziękujemy za wasz wkład. Zamieszczamy tutaj fragmenty listów od Dolores z Maryland i Anny ze stanu Waszyngton.

Delres: Co za mocny film.Za rada mojej terapeutki oglądałam “Hazardzistkę” i poza kilkoma wyjątkami, to mógłby być film o moim życiu.

Anna: Ja właśnie obejrzałam film “Hazardzistka” z aktorka Deltą Burke w roli głównej i czułam podobieństwa między jej i moim życiem I to było wielkim pocieszeniem dla mnie.

D: Wszystko zaczęło się tak niewinnie –gram jeszcze teraz. Na początku też grałam na automatach, a potem poszłam w kupowanie biletów na loterię i dalej grałam na automatach.

A: Na początku, grałam tylko okazjonalnie I potrafiłam przestać ,kiedy wygrywałam pieniądze.

D: Moje życie zaczęło się koncentrować na znajdowaniu sposobów, by trafić wielką wygraną. Zaczęłam ukrywać rachunki. Ponieważ otrzymywałam karty kredytowe na swoje i mojego męża nazwisko, postanowiłam połączyć zdolności kredytowe, tak by uzyskać jeszcze większe zdolności kredytowe.

A: W końcu zaczęlam chodzić do kasyna niemal każdego dnia. No i w chwilach, kiedy myśłałam, że odnoszę sukcesy, tak naprawdę traciłam pieniądze przeznaczone na zakupy i zalegałam coraz bardziej z płatnościami.

D: Tak jak grana przez aktorkę Deltę Burke bohaterka, ja także zdefraudowałam pieniądze mojego pracodawcy. W dniu, w którym powiedziałam mojemu mężowi, że zostałam zwolniona z tego powodu, myślałam o zakończeniu swojego życia.

A: Wyczerpałam moje oszczędności, moje uskładane 40 tysięcy i pieniądze na opłaty na szkołę mojej córki

D: Mój były pracodawca zgodził się na to, że nie wniesie aktu oskarżenia przeciwko mnie, tylko dlatego, że zgodził się propozycję mojego męża na oddanie mu naszego domu w ramach spłaty długów.

A: Winiłam za nasz stan finansowy mojego męża i to, że odsunął się ode mnie, i myślałam, że jeśli byłam ostrożna w sprawach naszych finansów , bylibyśmy ok. Zwalałam winę na ekonomię. Na wszystko, oprócz siebie.

D: Dwa lata później mój maż miał dosyć moich kłamstw. Kiedy poszedł do adwokata, by złożyć pozew rozwodowy, zdałam sobie sprawę, że jeśli nie udam się po pomoc, moje życie z tym cudownym człowiekiem skończy się.

A: Patrzę na tysiące dolarów długów I usiłuję zapobiec temu, by mój dom nie przepadł w egzekucji mienia. Dzisiaj sprzedałam dwa stare obrazy za 20% ich wartości. Planowałam podwojenie ich. Zamiast tego, przegrałam pieniądze w godzinę.

D: Od 18 miesięcy chodzę na terapię każdego tygodnia I już nie gram. Każdy dzień to dzień pracy nad odzyskaniem zaufania mojego męża.

A: Czy mogę się zmienić? Modlę się o to każdego dnia.

D: Jestem wdzięczna ludziom, którzy zrobili film „Hazardzistka”. Pokazał on moje życie hazardzistki od drugiej strony.

A:. Pójdę na miting najszybciej jak tylko będę mogła.

Delores w Maryland i Anna ze Stanu Waszyngton

Boże użycz mi
Pogody Ducha
Abym godziła się z tym
Czego nie mogę zmienić,
Odwagi,
Abym zmieniała to,
Co mogę zmienić
I mądrości
Abym odróżniała
Jedno od drugiego

Tłumaczenie: Iwona – Isia

Data oryginalnej publikacji w internecie  2007-04-27, 14:11