Duchowość

Z książki Marilyn Lancelot „W Szponach hazardu” ( „Gripped by Gambling”)

 

„…Przebudzenie duchowe oferowało mi zdolność widzenia tego, na co patrzyłam, słyszenia tego, czego słuchałam, i czucia bez dotykania, życie nie było dalej za mgłą.
Mnożą się różne definicje dla słowa duchowość. Wspólna ścieżka dla większości definicji to łączność – uczucie bycia połączonym z naszymi rodzinami i przyjaciółmi, członkami AH i co najważniejsze z naszą Siłą Wyższą. Pomijając lata kompulsywnego grania, my wszyscy mamy malutkie jądro duchowości w nas, ponieważ urodziliśmy się z nim.

…Combo Book AH kładzie nacisk na to, że nasz Program jest programem duchowym, a nie religijnym Większość z nas wierzy, że religia wytwarza duchowość – że osoba, która jest religijna jest automatycznie duchowa. Nic nie może być dalsze od prawdy. Osoba może być religijna bez duchowości i ktoś może także rosnąć w duchowości bez wyboru bycia zaangażowanym w zorganizowaną religię…

Pełne poddanie się rzeczywistości kroku 1- bezsilność i niekierowanie – może zapewnić abstynencję od hazardu, ale zdrowienie wymaga duchowości. Na pierwszej stronie Combo Book możemy przeczytać:

„Słowo „duchowe” w tym kontekście odnosi się do tych cech ludzkiego umysłu, które reprezentują najwyższe wartości, takie jak: życzliwość, wielkoduszność, uczciwość i pokora…”

Cztery miesiące przed swoją śmiercią, Dr. Bob, współzałożyciel Anonimowych Alkoholików, powiedział:

„Są dwie albo trzy rzeczy, które, rozbłysnęły w moim umyśle na których należy położyć akcent, jedną z nich jest prostota naszego programu. Więc nie sfuszerujmy (spieprzmy) tego kompleksami Freudowskimi i sprawami, które są interesujące dla umysłów ścisłych ale mają niewiele wspólnego z naszą aktualną pracą AA…”
tłum: Iwona-Isia
 

Czym jest Spirituals Awakening –przebudzenie duchowe o którym mowa w Refleksji na wrzesień 26?

Przebudzeniem duchowym, którego nie ma w Kroku 12-tym.

To możliwość dla każdego odpowiedzenia sobie na to pytanie.