LUTY 2008

Materiał chroniony prawem autorskim

. . . the reasons I have worked so hard to change my life…

Vol. X  Issue No. 2    February 2008

Tłumaczenie artykułu opublikowane na założonym i prowadzonym przez mnie ówczesnym Forum http://www.hazardzisci.info/
Wysłany: 2008-02-02, 22:57

…powody dla których pracowałam tak ciężko nad zmianą swojego życia…

 

Uprawiałam  kompulsywny hazard przez ponad 7 lat i jestem taka zadowolona, że tamte lata już minęły. 2007 pobłogosławił  mnie okazjami, których nigdy nie mogłam przewidzieć. To był zdumiewający i nadzwyczajny rok. W styczniu, sądownie przyznano mi widzenia z moimi córkami, teraz 14 i 9, po tym, jak widziałam je tylko trzy razy w ciągu poprzednich 18 miesięcy, ponieważ one mieszkają z ich babcią, z którą ja nie utrzymuję żadnych kontaktów. Teraz spędzam każdy weekend z nimi i budujemy nowe więzi na przyszłość.

Moja najstarsza córka jest studentką pierwszego roku, ‚cheerleaderem’ jej szkoły i zadziwia mnie codziennie jej myślami i oglądem świata. Młodsza jest w czwartej klasie i wchodzi w ten wiek, kiedy staje się młoda panna polegającą na własnej intuicji i oglądzie rzeczywistości. Moje córki są powodem dla ,którego pracowałem tak ciężko, by zmienić moje życie i stać się lepszą mamą. Wcześniej nie myślałam, że to może być możliwe.

W kwietniu, w końcu znalazłam przedsiębiorstwo, które dało mi powtórną szansę na zatrudnienie. Prywatna szkoła medyczna poprosiła mnie, bym dołączyła do ich zespołu w Support Admissions i kocham moją pracę każdego dnia. W czerwcu, po prawie 20 miesiącach (fiu!) w końcu z niedokończonej połówki domu w którym żyłam wyprowadziłam się do mojego własnego mieszkania. To może być niewiele dla niektórych, ale dla mnie, to znaczyło niezależność, o której zapomniałam. To, że byłam w stanie pozwolić sobie na moje własne miejsce, czyli moją przestrzeń życiową, zdjęło ciężar z moich ramion.

W lipcu, zdiagnozowano u mnie Fibromyalgia, syndrom, który powoduje znużenie, ból i ogólne dolegliwości. Wyobraźcie sobie reklamy, które widzisz dla Restless Syndrome Leg (syndrom zmęczonych nóg – pisałam o tym w Uwaga Nawrót – przyp.tłumacza)) z mrówkami pełzającymi w górę nogi? Mam je w moich nogach, moich rękach, moich ramionach i na moich plecach. Ponieważ tego, nie da się póki, co wyleczyć, ale dzięki terapii lekami i modyfikacją stylu życia, uczę się słuchać mojego ciała, kiedy ono mówi – zatrzymaj się. W pewnym sensie, to błogosławieństwo, że mnie zdiagnozowano -ponieważ przez chwilę, myślałam, że robię się leniwa. Ale znów, On ma inny plan dla mnie niż ja mam i to jest inna droga pokazywania mi przez Niego nowej drogi życia.

Sierpień był zakończeniem i nowym początkiem – uzupełniłam 21 miesięcy intensywnej terapii z mojego kompulsywnego hazardu i teraz miałam narzędzia, które potrzebuję, by zmierzyć się z życiem na jego warunkach. Wróciłam do szkoły po 18 latach, zasadniczo zaczynając od początku. Aktualnie pracuję nad ‘associate degree’, a moim celem jest licencjat potrzebny do pracy w opiece społecznej i ostatecznie magisterium w Counseling, by pomagać innym w sprawach związanych z kompusywnym hazardem. W moim pierwszym semestrze osiągnęłam dosyć wysoką średnią i nie mogłabym zrobić tego bez mojego programu i wiary, nadziei i zachęty, którą otrzymuję każdego dnia.

Październik był miesiącem wzlotów i upadków. Przyznałam się do winy, do trzeciego ciężkiego przestępstwa, do fałszywego wypełniania dokumentów dla ubezpieczalni biura zatrudnienia, wtedy, kiedy pracowałam jako niania w 2005. Sędzia wziął pod uwagę moje osobiste osiągnięcia i pozwolił mi, bym kontynuowała moją drogę naprzód, bez wyroku skazującego mnie na więzienie. Mój najmłodszy brat wziął ślub (w końcu!) i w pełni zostałam włączona we wszystkie uroczystości, a moja nowa szwagierka mówi mi, że jest dumna, iż może nazywać mnie jej siostrą. Również moi dwaj bracia powiedzieli mi, jak dumni są ze mnie i jak daleko zaszłam. . Kilka osób z powiększonej rodzinny uczestniczących w tym wydarzeniu też powtórzyło te miłe słowa( nawet, jeśli nie cała moja dotychczasowa rodzina czuje w ten sam sposób). Jeden z najlepszych momentów roku był 20 października – świętowałam 2 lata bez uprawiania hazardu, ogromne osiągnięcie moim zdaniem. Jestem bardzo zaangażowana w GA – AH, włączając w to służbę w Intergrupie na terenie Phoenix, na pozycję którą zostałam wybrana i jestem z niej bardzo dumna.

W moim osobistym życiu też były górki i dołki – jestem w końcu w zaangażowanej relacji z kimś, kto wie, rozumie i przyjmuje moją przeszłość i patrzy na mnie taką, jaką jestem dzisiaj i jak na kogoś  z kim on chce być. Nigdy nie myślałam, że znajdę prawdziwą akceptację i pasję w głębi mego serca ale to zdarzyło się. Tylko nasza Siła Wyższa wie, jaka jest nasza przyszłość, ale jazda drogą tej relacji jest bajeczna! Mam prawdziwych przyjaciół, których głęboko kocham i nie mogę wyobrazić sobie mojego nowego życia bez nich.

Dla kogoś, ten list może zabrzmieć pretensjonalnie albo chełpliwie, ale proszę odczytajcie go takim jakim on jest – jestem dumna z moich osiągnięć i tylko chcę podzielić się z wami wszystkimi. Jeśli mogłabym zostawić jedną myśl w twoim umyśle, byś zapamiętała mnie na przyszłość, to byłaby ona taka: Bierz Każdy Dzień, Jeden Dzień za Jednym Razem. Jestem tak wdzięczna za dzisiejsze życie. Powiedz komuś, że kochasz go, uśmiechnij się do obcego człowieka na ulicy, powiedz przyjacielowi uprzejme słowo. Będziesz stanowił różnicę w dniu kogoś i wtedy oni uśmiechną się do kogoś innego, i tak dalej i tak dalej. Jak wspaniały wtedy będzie świat.

Pozdrowienia

Kim D, Dumna Wdzięczna Zdrowiejąca Kompulsywna Hazardzistka, Feniks, Arizona

 

„Proszę przeczytać nastepujące:

Jedna z naszych czytelniczek wysłała mi informację o Mirapex, produkcie dla ludzi z syndromem zmęczonych nóg (niespokojnych -restless legs syndrome) i na końcu reklamy jest ostrzeżenie:  „Jeżeli doświadczysz chęci uprawiania hazardu, picia albo jakiegoś innego intensywnego pragnienia, skontaktuj się natychmiast ze swoim lekarzem”. Mirapex też jest stosowany w chorobie Parkinsona”.

Jeśli bierzesz ten lek, uważaj na ostrzeżenie.

 

 

My Little Blue Book “A Day At a Time”  

Tłumaczenie artykułu opublikowane na założonym i prowadzonym przez mnie ówczesnym Forum http://www.hazardzisci.info/
Wysłany: 2008-01-30, 03:24 

 

Moja Mała Niebieska Księga “Dzień za Jednym Razem”

Ja noszą zawsze Małą Niebieską Księgę „Jeden Dzień za Jednym Razem” w mojej torebce. Mogę zapomnieć szminki, o randce z facetem, ale nie mogę zapomnieć „ Jednego Dnia za Jednym Razem”. Czytam ją każdego dnia i za każdym razem, kiedy otwieram ją uczy mnie czegoś nowego.

Pamiętam, jak przyfrunęła do mnie, Pocztą Lotniczą w małej żółtej kopercie. Wysłała ją do mnie moja internetowa Sponsorka GA – AH Marilyn L. Ta sama kobieta, która kiedyś w dalekiej Arizonie, czasem samotnie z kubkiem kawy, czekała na inne hazardzistki. One zjawiły się i mitingi hazardzistek stały się rzeczywistością. Ta sama kobieta, Marilyn L. w dalekich Stanach Zjednoczonych odpowiedziała na list jakiejś hazardzistki, gdzieś w dalekiej Polsce. I podała mi pomocną dłoń i podzieliła się informacjami, które uratowały moje życie.

Kiedy otworzyłam żółtą kopertę, rozpłakałam się z radości, że trzymam w ręku Małą Niebieską Księgę i mogę zacząć znów kolejny etap mojego zdrowienia. Dziękuję anonimowym członkom GA – AH w dalekim USA, którzy napisali tą Księgę. Do tego momentu mogłam sobie tylko czytać w Internecie o „Jednym Dniu za Jednym Razem”. Streszczenie: „Nieodzowne narzędzie dla kompulsywnych hazardzistów, książka ta oferuje nadzieję, wsparcie i porady na cały rok. Adresowane do spraw i lęków kompulsywnych zdrowiejących hazardzistów te codzienne refleksje i modlitwy przypominają czytającym o zrobionym postępie i pracy, która jest jeszcze do zrobienia”.

Marzyłam o tej Księdze Refleksji. Była jak Księżyc na który mogę popatrzeć ale nie mogę się tam dostać. Zrobiłam wszystko o czym powiedzieli mi GA – AH „UCZCIWOŚĆ, OTWARTY UMYSŁ I GOTOWOŚĆ są słowami kluczami w naszym zdrowieniu” . Ja to wszystko miałam, oprócz kart kredytowych i pieniędzy, żeby zamówić sobie tą Księgę z Ameryki. Dzięki Bogu, że pobłogosławił mnie znajomościa języka angielskiego.

Tak więc, po długiej, ciężkiej pracy, którą włożyłam w moje zdrowienie, po tych długich miesiącach, które spędziłam robiąc to wszystko, co było mi powiedziane w literaturze GA – AH, po tym jak wymieniłam około tysiąca (!) e-mail (listów) z Marilyn L. nadszedł czas, żebym szła dalej przez podroż zdrowienia z mojego kompulsywnego hazardu. Ja grałam przez 15 lat i nie czytałam w tym czasie zbyt wiele i nagle, ku mojemu zaskoczeniu mogłam czytać literaturę GA – AH godzinami i mogłam myśleć o niej i robić to, o czym mi mówiono. Chciałam tak bardzo zacząć nowe życie. Chciałam żyć.

Tak wiele zrobiłam od tego czasu. Prowadziłam dwie strony w Internecie o GA – AH po polsku, tłumaczyłam artykuły z amerykańskiego Portalu dla Hazardzistek „Kobiety Pomagają Kobietom” (Women Helping Women) dla każdej cierpiącej polskiej Hazardzistki i Hazardzisty w świecie ale – co najważniejsze – założyłam trzy grupy GA – AH w moim rodzinnym mieście Krakowie w Polsce ponad rok temu. I my przetrwaliśmy. I nagle któregoś dnia, odkryłam, że czegoś brakuje. BYŁA TAKA OGROMNA POTRZEBA, GDZIEŚ WEWNĄTRZ MNIE BY NAKARMIĆ MOJA DUSZĘ. Ja potrzebowałam „Dnia Za Jednym Razem”. Potrzebowałam Refleksji, by pomogły mi w medytować, by pomogły mi w mojej podróży do konstruktywnego myślenia.

Możecie mówić, że Combo Book to magiczna Księga ale magia Refleksji jest nieporównywalna. Refleksje są refleksjami mojej duszy…Pokarmem dla mojej duszy…one uczą, są źródłem wiedzy, są lustrzanym odbiciem mnie. Za każdym razem, kiedy je czytam pytam samą siebie – jak to możliwe – że WY – nienazwani jej Autorzy w dalekiej Ameryce – znacie mnie tak dobrze? Kto zezwolił WAM na siedzenie w mojej duszy i umyśle? Choroba – kompulsywny hazard – pozwoliła. A dziś ja zapraszam moje Siostry i Braci z GA – AH z USA aby byli moim gośćmi w mojej duszy za każdym razem, kiedy otwieram „Jeden Dzień za Każdym Razem”. Mądrość Refleksji pobudza i zmusza mnie do myślenia. Przez długie 15 lat miałam sekret o którym mało kto wiedział. Ale ku mojemu zaskoczeniu – mój sekret był znany hazardzistom z GA – AH.

Mogę żałować tylko jednej rzeczy – że nie wiedziałam wcześniej niczego o innych zdrowiejących hazardzistach ale oni wiedzieli o mnie. W każdej części świata jest jakiś kompulsywny, cierpiący hazardzista. Anonimowi Hazardziści w USA dziękuję wam za podanie mi pomocnej ręki. Jest takie stare chińskie powiedzenie: „Jeżeli ocaliłeś czyjeś życie, jesteś odpowiedzialny za życie tej osoby przez resztę twojego życia”. Anonimowi Hazardziści w USA, dziękuje wam za nauczenie mnie, jak być odpowiedzialna za siebie samą – dziękuję za danie mi narzędzi do zdrowienia. I jest moim wielkim marzeniem, że podzielę się któregoś dnia z moimi siostrami i braćmi, cierpiącymi polskimi hazardzistkami i hazardzistami, tak żeby oni nie musieli patrzeć na księżyc marząc o znalezieniu się tam…Jeden Dzień za Jednym Razem

Isia z Polski

PS Moja Mała Niebieska Księga „Jeden Dzień za Jednym Razem” została podpisana przez 23 Hazardzistki z mitingu w Arizonie. Chciałabym powiedzieć Wam –dziękuję. Nawet nie wyobrażacie sobie, jak wiele to dla mnie znaczy.
Marilyn L.- dziękuję za ocalenie mojego życia. Jesteś najlepszą GA – AH  Przyjaciółką, jaką kiedykolwiek miałam.