MARILYN’S BIRTHDAY

21 06 2008

 

Klikaj w ten link – moja prywatna strona

http://www.hazardzisci.info/

instrukcja obsługi Portalu http://hazardzistki.org/?cat=3

 

Błonia i Portal – Historia

 

Jak dziś pamiętam. Siedziałam na Błoniach. To był Maj 2005 roku. Podeszła jakaś kobieta i zaczęła się zwierzać. Bezrobotna była. Porozmawiałam z nią. Poprosiła o mój numer telefonu. Zadzwoniła kilka razy a potem znikła.

Jest MAJ 2006 roku. Dzwoni do mnie i mówi, że została dyrektorem Biura Tłumaczy.

Tym razem ja płaczę w słuchawkę. I mówię jej:

 – słuchaj ja UMIERAM,  mam zbanowany komputer przez władców podróbki amerykańskich Gamblers Anonymous(AH) z napisem „zostałaś wyrzucona z tego forum”, oni nie mają żadnej literatury, jestem sama jak palec, jest ze mną coraz gorzej, znalazłam jakąś amerykańską stronę dla zdrowiejących hazardzistek, czytam ją ale nic nie rozumiem. W Internecie są jakieś dziwaczne artykuły jakiś polskich terapeutów, wypisują jakieś bzdury, generalizują, wmawiają mi, że ja musiałam grać i czuć, jak mężczyźni a tak, nie jest…Jedna kobieta w tym polskim AH –niejaka asia vel Kinga potrafi tylko złośliwie komentować, wywyższać się, nie chce w niczym mi pomóc…Druga ola.a pisze mi złośliwe listy…W Warszawie, w TVN poznałam jakąś dziwaczną lekarkę Lubę SZ. wmawiającą żonie red J.Urbana kompulsję, a mnie, że mam reagować jak faceci. To jest jakiś koszmar!!!

 

Ja wtedy podświadomie wiedziałam, że uprawianie i odczuwanie hazardu przez kobiety jest inne niż facetów. I dlatego buntowałam się przeciw temu, co usiłowano mi narzucić!

Wtedy jeszcze nie miałam pojecia, co mnie czeka w Polsce, o tym, jak nieodpowiedzialni potrafią być ludzie! Mieniący się lekarzami i terapeutami!

 

Ale wtedy, w Maju 2006 roku, krzyczałam:

-Monika, ja UMIERAM pomóż mi.

 

15 minut później siedzę u niej w gabinecie, dwie ulice ode mnie.

Liczymy słowa w artykułach i przeliczamy na złotówki. Wychodzi, że przetłumaczenie jednego artykułu będzie kosztowało ze 300 zł. No i muszę mieć prawa autorskie do tych amerykańskich artykułów.

Jest 2006 i google jeszcze nie śniły się tłumaczenia stron.

Siedzę i płaczę. I nagle Monia mówi:

 – słuchaj, jest takie biuro studenckie, oni na pewno pomogą.

Okazuje się, ze to Biuro Studenckie jest naprzeciwko okna mojego mieszkania. W akademikach. Idę tam. Nie ma nikogo. Zostawiam karteczkę.

Nikt nie wyobrazi sobie nigdy, jaka ja wtedy byłam chora…Ja wypłakałam oceany łez…

 

Dwa dni później dzwoni telefon.

Biegnę natychmiast. Naprzeciwko mnie siedzi młoda studentka. Mówię, że temat – uzależnienie od hazardu.

Mało nie spadła z krzesła. Dzwoni po Maćka – z sekcji języka angielskiego.

 

No to ja znowu, że błagam o pomoc. Że ja chcę zdrowieć ale w Polsce mi wmawiają, że ja mam myśleć i czuć jak faceci, że jest jakaś porąbana organizacja, która udaje amerykańskich Gamblers Anonymous , nie ma literatury przetłumaczonej, zbanowali mi komputer. Jestem sama jak palec . A ja sama nie podźwignę przetłumaczenia amerykańskiego Portalu.

Okazuje się, że na TAKI TEMAT potrzebna zgoda Rektora UJ i Pani Dziekan opiekującej się SBT.

Czekam i w tym czasie dostaję zgodę na prawa autorskie na tłumaczenie na język polski od Marilyn Lancelot -wydawcy Portalu amerykańskiego dla Zdrowiejących Hazardzistek http://www.femalegamblers.info/

 

Zgodę wyraża UJ i zaczynają spływać od studentów tłumaczenia artykułów. To jest strona SBT Uniwersytetu Jagiellońskiego -zobaczcie:

 

http://209.85.129.132/search?q=cache:QgrrGai28cMJ:sbt.student.uj.edu.pl/site/projekty.html+hazardzistki.org&hl=pl&ct=clnk&cd=12&gl=pl

 

http://sbt.student.uj.edu.pl/site/opieka.html

Dzisiaj, kiedy kończy się 2008 rok, powiem tak. Ja te artykułu czytałam po sto razy, gdy wysyłałam je wtedy, do Stanów, na Portal amerykański, to musiałam ujmować polskie znaki, czytałam ale nic nie pojmowałam

Potem dopiero zrozumiałam, co to znaczy być „za mgłą”( to jest określenie używane w GA-AH).

NIKT! kto nie był w ostatniej fazie kompulsywnego hazardu -beznadziei, na DNIE ROZPACZY, W KTÓREJ NIE ISTNIEJE SŁOWO NADZIEJA, nie ma pojęcia, jak straszne to jest uzależnienie. NIKT! Kiedy czasem nie wiemy, co się z nami dzieje.  Kiedy brak informacji powoduje, że wydaje nam się ,że jesteśmy jedynymi osobami, które samotnie cierpią…

 

No i tak zaczął się Portal dla Zdrowiejących Hazardzistek.

 

Dzisiaj ten Portal może i ma ubogą szatę graficzną ale mnie po prostu nie starcza pieniędzy na opłacanie domen i kupienie jakiegoś szpanerskiego szablonu.

Ale co tam – jedziemy dalej na tym darmowym, co jest.

A jest jeszcze i to, że ta strona znajduje się na liście Stu Najlepszych Stron Świata na temat uzależnienia od kompulsywnego (przymusowego) uprawiania hazardu.

 

http://compulsivegamblers.gotop100.com/index.php

 

Klikaj w ten link – instrukcja obsługi Portalu http://hazardzistki.org/?cat=3

JUST STOP ! PO Prostu Przestań!(grać, jak to łątwo powiedzieć-przyp.tłumaczki)

„…Mądry marketing pozwolił przemysłowi rozrywkowemu wzięcie na cel uprzednio miewykorzystną bazę konsumencką, kobiety powyżej 50 roku życia. Seniorzy są szczególnie podatni na problemy hazardu i szanse na odzyskanie ich strat są niemal niemożliwe…”

http://femalegamblers.info/past-issues/nov2008.htm

Listopad 2008

 

Oprócz tego Portalu -1 maja 2006 roku założyłam w Internecie stronę, na której „na żywo”, każdego dnia, zdrowiałam, na oczach tysięcy nieznanych mi ludzi, wspierana przez moją Opiekunkę z amerykańskiego GA(AH) Marilyn L.

http://www.hazardzisci.info/?page_id=369

 

Potem dołączyli inni członkowie GA(AH) z całego Świata. Przysłaną przez nich literaturę GA(AH) tłumaczyłam dniami i nocami, przerażona jej brakiem. Publikowałam ją w Internecie na moim ówczesnym forum.

Potem na stronie grupy krakowskiego GA(AH), którą założyłam 29 Stycznia 2007 roku.

 

Czy mnie zdarzył się CUD?

Ja myślę, że tak. Cud Podróży przez Zdrowienie Drogą Amerykańskiego GA(AH).

To była i jest najwspanialsza podróż mojego życia…

Iwona-Isia

 

Jak jest dzisiaj? Dzisiaj wiele osób, które towarzyszyły mi od Maja 2006 roku a które w niczym mi nie pomogły, śmią! wypowiadać się w temacie kobiecego hazardu.

No cóż, oportunizm i wykorzystywanie cudzej pracy i obcinanie kuponów – to ohyda.

W polskim wykonaniu, niewiele mnie dziwi…

 

I dlatego światowi Autorzy, poinformowani przeze mnie o polskich plagiatach, wykorzystywaniu ich dorobku bez podania źródła, zastrzegają swoje prace prawami autorskim…

 

Bo w normalnym Świecie liczy się przede wszystkim wiarygodność i poszanowanie cudzej pracy!

Ale ten Świat jest daleko…

W Polsce jest pazerność na pieniądze, kradzieże cudzego dorobku i wszędobylska bylejakość…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DEAR MARILYN

I would like to say to Marylin Lancelot for a book “Gripped By Gambling” – thank you.http://grippedbygambling.com/ 

Nowy link do WHW http://www.femalegamblers.info/    

THANK YOU FOR SAVING MY LIFE – a little gift –YOU TUBE on compulsive gambling from all over the world http://hazardzistki.org/?page_id=123 

I would like to say thank you to Marylin L. from Gamblers Anonymous USA for saving my life. She is for me an example what does it mean:I am responsible…                                                
When anyone, anywhere,
reaches out for help,
I want the hand of GA
always to be there.
And for that
I am responsible.

(towards….90 DAYS)

Chciałabym podziękować Marilyn L. z amerykańskich Gamblers Anonymous za ocalenie mojego życia. Ona jest dla mnie przykładem, co znaczą, te wielkie słowa poniżej:

Jestem odpowiedzialny…

Kiedy ktoś, gdzieś,
Wyciąga rękę po ratunek.
Chcę, by pomoc GA –AH
Zawsze była.
I za to
Jestem odpowiedzialny…

(w kierunku….90 dni)

Iwona-Isia (Kraków)

 

Nowy link do Portalu amerykańskiego http://www.femalegamblers.info/


Opcje

Info