Kobiety i zdrowienie w Arizonie

Materiał chroniony prawem autorskim

 

Data oryginalnej publikacji w internecie na www.hazardzisci.info 2007-02-08, 05:26
Kobiety i zdrowienie w Arizonie

 
Krótka historia – na Grudzień 2001 GA – Anonimowi Hazardziści i zainaugurowali swoja działalność w Arizonie w kwietniu 1973 roku. Przez pierwszych 18 lat, tylko kilka kobiet przyszło na mitingi i… odeszło.
Jak przyznawali sami mężczyźni, oni samo nie wiedzieli , co z nimi zrobić. Wmawiano kobietom, ze nie grały wystarczająco długo, że nie przepuściły wystarczająco dużo, by być „prawdziwymi hazardzistami”.
„Ja więcej dałem kelnerkom w napiwkach, niż ty straciłaś podczas twojej hazardowej kariery” – stwierdził nawet jeden z nich. Zdaniem mężczyzn kobiety nie uprawiały „prawdziwego” hazardu. ( z tych kobiet, które zwracały się o pomoc, bez mała wszystkie grały na automatach albo na video pokerze).
Mężczyźni komentowali to tak: „Byle małpa może pociągnąć za dźwignię” albo „<Prawdziwy hazardzista> gra w pokera, na wyścigach konnych albo uprawia bukmacherkę.
Kobiece łzy i i ich historie były wyśmiewane.. Były podrywane i składano im propozycje w rodzaju: „chodźmy na kawę…do mnie, kotku…”
Kobiety nie zostawały na mitingach. A mężczyźni mówili: „Wydaje się,ze kobiety nie maja tego „czegoś” żeby zdrowieć”.

W styczniu 1991 roku Marylin została na mitingach GA -AH. Ona wiedziała, że Program 12 Kroków działa. I nie dała się odstraszyć, ale widziała jak inne kobiety odchodzą. Postanowiła poświęcić się tym Kobietom.

Postanowiła zacząć kobiece mitingi w Phenix. Czuła, że kobiety potrzebują miejsca w którym będą czuły się bezpiecznie, gdzie kobiece sprawy będą mogły być w sposób swobodny omawiane i odczuwane: gdzie inne kobiety zrozumieją jak i dlaczego grały: gdzie łzy będą mogły swobodnie płynąć i nikt nie będzie bardziej zainteresowany ciałem niż terapią.

W czerwcu 1992 roku, pięć kobiet spotkało się w domu Marilyn. Przez następnych kilka lat były różne trudności z mitingami ale przetrwały.
Kilka razy Marylin siedziała sama w domu z kubkiem kawy.
Ona i jej przyjaciółka Freda M. grały w Strable i czekały.
A potem było ich pięć kobiet. Wyrosły ze „spotkań domowych” Mogły pozwolić sobie na wynajęcie Sali w kościele.

W międzyczasie, jeden z mężczyzn pełniących służbę przy telefonie zaufania GA – Anonimowych Hazardzistów, poczuł, że sposób uprawiania hazardu przez kobiety jest inny niż przez mężczyzn. Ich osobowości były inne niż mężczyzn na mitingu. I ze może one powinny rozmawiać z kobietami, które się nawzajem rozumieją. I referował kobiety do innych kobiet i robi to do dnia dzisiejszego.

Kobiety były zachęcane nie tylko do uczestnictwa w grupach kobiecych, ale i również do uczestniczenia w grupach mieszanych. Kobiety czasem szły razem na mitingi zdominowane przez mężczyzn. Dużo otrzymywały, ale i same sporo dawały od siebie w zamian. Ale trzymały swoje kobiece sale dla siebie w poczuciu, że jest wiele spraw, o których nie chcą mówić na grupach mieszanych.

Dzisiaj w Phenix i przyległych miejscowościach odbywają się 23 mitingi. Z nich dwa to kobiece mitingi. Kobiety stanowia 40% Wspólnoty. Mężczyźni mówią, że kobiety wniosły duchowość i porozumiewanie się w ich drodze do zdrowienia.

Odsyłanie kobiety do kobiety i zachęcanie kobiet do kobiecych mitingów jest rzeczywistością.
Choć są oczywiście kobiety, które tego nie potrzebują. Ale jest wiele, które odnoszą wymierne korzyści z rozpoczynania procesu zdrowienia w bardziej przyjaznym dla nich kobiecym otoczeniu.
Są dwa elementy konieczne do sukcesu powyższego: kobieta, która jest zdecydowana by pomóc innej kobiecie w procesie zdrowienia i gojenia blizn, i mężczyźni, którzy będą je wspierać i odsyłać kobiety do kobiet.
Otwartość umysłu + Dobra wola +Działanie = Zdrowienie

 

 

tłumaczenie Iwona – Isia